Informace k hodnocení vzorků v ročníku 2020

Členové degustační komise pro rok 2020 (abecedně): Antl, Čejka, Farinasso, Herold, Janda, Kolman, Malůšek, Provazník, Reich, Rendl, Stránský.

Organizační poznámky

Tento ročník poznamenala omezení související s COVID-19 limitující počet vzorků i degustátorů, vyhlášení proběhlo bez účastni veřejnosti.

Vítězům ceny zašleme přepravní službou. Zkontrolujte si, prosím, že máte správně vyplněný emailový kontakt v profilu na soutěžním webu. David se vám ozve snad do konce prosince 🙂

Informace k hodnocení vzorků

 1. Skóre -1 v seznamu účastníků značí vyřazený vzorek.
 2. Vzorky s nulovým/prázdným skóre byly přihlášeny, ale do soutěže nedorazily.
 3. Za výpočet celkového bodového hodnocení vzorku odpovídá předseda stolu, organizátoři dílčí hodnocení proti celkovému nekontrolují.
 4. Do finále jednotlivých kategorií (Mini-BOS) postoupilo 5 ležáků, 4 stouty a 8 piv s ovocem a kořením s nejvyšším bodovým ziskem, z nichž komise s odlišným složením hodnotitelů proti základnímu kolu vybraly vítěze kategorie.
 5. Celkové pořadí piv na prvních třech místech není určeno bodovým ziskem v základním kole, nybrž právě posouzením ve finále.
 6. Komise, dle pravidel, nemusí udělit všechna tři místa ve finále.
 7. V případě India Pale Lageru proběhl finálový výběr rovnou z důvodů malého počtu přihlášených vzorků.
 8. Do výběru pro hodnocení Best Of Show postoupil vždy vítězný vzorek ve finále každé kategorie.
 9. Degustační listy, které mají doplněné hodnocení neovlivňující údaje na počítači po naskenování, tyto údaje z nějakého důvodu postrádaly (typicky je komise zapomněla vyplnit).
 10. Čestné uznání obdržela piva, která svým skóre sice postoupila do finále, ale obsahovala senzorické vady, které je diskvalifikovaly z obdržení medailového umístění.
 11. Divokou kartu obdrželo pivo, které je svým senzorickým projevem mimo kategorii, do které bylo přihlášeno, avšak je natolik dobré, že si zaslouží uznání.