Informace k hodnocení vzorků v ročníku 2022

Členové degustační komise pro rok 2022 (abecedně): Altschmied, Martin; Antl, Richard; Čejka, Jiří; Chňupa, Peter; Duchoslavová, Martina; Effantin dit Toussaint, Arnaud; Farinasso, Giulia; Hudak, Peter; Jann, Paul; Kocúr, Matúš; Leskovský, Vojtěch; Melichar, Zbyněk; Mešťánek, Matej; Miler, Jarda; Mitra, Michal; Némethová, Michaela; Ožegović, Marko; Provazník, Lukáš; Pulai, Zoltán; Reich, Honza; Skořepa, Tomáš; Straková, Lenka; Szabó, Károly; Škoda, Michal; Vozárik-Illés, Sándor; Zieliński, Michał.

Organizační poznámky

Letos už proběhlo vyhlášení s účastí veřejnosti na rampě pivovaru KOS. A že se vás sešlo! Zdravíme hlavně naše chorvatské přátele 🙂

Vítězům ceny (poukazy k odběru všelikých pivovarských dobrot) zašleme emailem. Zkontrolujte si, prosím, že máte správně vyplněný emailový kontakt v profilu na soutěžním webu.

Informace k hodnocení vzorků

  1. Skóre -1 v seznamu účastníků značí vyřazený vzorek. Vyřazení nastane nejčastěji v případě výskytu natolik zásadní vady, že nelze vzorek posoudit nebo v případě, že pivo neodpovídá senzorickým projevem či složením dané kategorii.
  2. Vzorky s nulovým/prázdným skóre byly přihlášeny, ale do soutěže nedorazily. 
  3. Za výpočet celkového bodového hodnocení vzorku odpovídá předseda stolu, organizátoři dílčí hodnocení proti celkovému nekontrolují.
  4. V případě piv kategorie Nízkoalkoholické pivo byl počet vzorků bez vad malý a bodové rozestupy dostatečné, nebylo tudíž v této kategorii třeba uspořádat finále kategorie (mini-BOS).
  5. Pořadí piv na prvních třech místech (pořadí vítězů) není určeno bodovým ziskem v základním kole, nybrž právě posouzením ve finále. Tedy i piva, která měla v základním kole vysoký počet bodů, se nutně nemusela umístit na stupních vítězů katagorie.
  6. Do výběru pro hodnocení Best of Show postoupil vždy vítězný vzorek ve finále každé kategorie.
  7. Divokou kartu obdrželo vyřazené pivo (z důvodů neodpovídajícího projevu nebo složení v rámci stylu), které je však natolik dobré, že si zaslouží uznání.